301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Ekim 2016 - Pazartesi 11:39 Bu haber 1696 kez okundu
 
ÜÇ-BEŞ KİŞİ POLİTİKAYA EL ATIYOR
Münih’te sıra dışı etkinlikleriyle gündemden düşmeyen “Üç-Beş Kişi” sivil inisiyatifi” şimdi de yerel politikaya el atıyor.
Siyaset Haberi


“Üç-Beş Kişi” sözcüsü Levent Ekiz, oluşum olarak gelecek yıl yapılacak Yabancılar Meclisi seçimlerinde kendi listelerini oluşturacaklarını açıkladı. Ekiz, meclis başkanlığına da aday olduğunu açıkladı. 

Münih’te sıra dışı etkinlikleriyle gündemden düşmeyen “Üç-Beş Kişi” sivil inisiyatifi” şimdi de yerel politikaya el atıyor. “Üç-Beş Kişi” sözcüsü Levent Ekiz, oluşum olarak gelecek yıl yapılacak Yabancılar Meclisi seçimlerinde kendi listelerini oluşturacaklarını açıkladı. Ekiz, meclis başkanlığına da aday olduğunu açıkladı. Oluşuma ait “Sürahi Kültür Cafe” de bir basın toplantısı düzenleyen Ekiz “22 Ocak 2017’de yapılacak Münih Yabancılar Meclisi seçimlerine resmen kendi listemizle katılıyoruz” dedi.

SIRA DIŞI LİSTE

Ekiz, hazırladıkları 14 kişilik listenin Türkiye’nin her yöresinden insanları içerdiğini söylerken “listemizin farkı buradan doğup büyüyen, Almanca’yı ve Türkçe’yi çok iyi konuşan, buranın kültürümü çok iyi bildiği kadar, kendi benliğini de korumuş olan ve bu ülkede göçmen olarak yaşamanın getirdiği sorunları bizzat yaşamış kişilerden oluşturulmasıdır” dedi. “Biz vatanımız çok seven insanlarız” diyen Ekiz “biz sadece seçilip bu makamları boşu boşuna doldurmak için değil, tüm göçmenlerin sorunlarını ele alıp, meclis bünyesinde çözüm üretmeye talibiz. Ayrıca meclis bizzat meclis başkanlığına da adaylığımı koyacağım” dedi.

PROJELERİ HAZIR

Seçildikleri takdirde meclise getirmeyi planladıkları projelerden de anlatan sözcü Ekiz “bu kentte 40 yılı aşkındır yaşayan bir Türk, hala yerel seçimlerde oy kullanamazken, altı ay önce buraya gelen bir Bulgar vatandaşının AB kapsamında oy kullanması bir demokrasi ayıbıdır. Tabii ki AB vatandaşları oy kullanacak, ama bu haktan Türkler de yararlanmalıdır” dedi. Oluşumun seçim programında, göçmenleri kolayca ev sahibi olabilmeleri için, belediye destekli ucuz arsa  satışı, okullarda ev ödevlerine yardımcı kursların artırılması, Türklerin daha kapsamlı bir şekilde kent bazında temsil edilmeleri ve sorunlarının çözümünde yardımcı olacak tek bir mercinin  kurulması gibi projeler içerdiği bildirildi.   

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı