301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Kasım 2016 - Salı 07:28 Bu haber 1443 kez okundu
 
ÜÇ BEŞ KİŞİ CUMHURİYET BAYRAMINI HALK İLE KUTLADI
ÜçBeş Kişi Derneği’nin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamasında beş yüzden fazla Münihli coşkulu anlar yaşadı.
Yaşam Haberi


ÜçBeş Kişi Derneği Cumhuriyet Bayramı halk kutlaması bu yıl da byük ilgi gördü. Beş yüzden fazla Münihli'nin katıldığı etkinlik Şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Başkan Levent Ekiz’in yaptığı açılış konuşmasında etkinlik bünyesinde konferans verecek olan Prof. Dr. Kemal Arı’nın son anda yurt dışına çıkamaması nedeniyle katılamayacağını bildirmesi konukları çok üzdü. Daha sonra görüntülü bağlantı ile etkinliğe katılan Prof. Arı, konuklara Atatürk’ü anlattı ve dakikalarca alkışlandı. 

YOĞUN PROĞRAM

Münih Başkonsolosluğu’nu temsilen yardımcı konsolos Nihan Uluoğlakçı’nın katıldığı etkinlikte yoğun bir program ve sürekli olarak ellerindeki Türk bayraklarını sallayan konukların yoğun coşkusu vardı. Etkinlikte, derneğin önümüzdeki Ocak ayında yapılacak Münih Göçmenler Meclisi seçim adayları “Yeni Avrupalılar” konuklara tanıtıldı. Proğramda, çocuklara sihirbaz gösterisi, çocuk davul grubu ve Zeki Bekar Müzik Okulu minik öğrencilerinin konseri büyük sempati topladı.  

MÜZİĞE DOYDULAR

Bahri Çetintaş Türk Sanat Müziği Korosu’nun muhteşem konseri konuklar tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. Ali Tecik, Devrim Nogay, Yusuf Eröksüz ve Selami Yazıcı adlı sanatçılar ile özgün müzik ve Türk Halk Müziği ile etkinliğe renk kattılar.

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı