301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ekim 2016 - Pazartesi 07:02 Bu haber 1646 kez okundu
 
TÜRKİYE’DEKİ DARBE ÜÇ YILDIR SÜRÜYOR
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Bavyera Teşkilatı, Münih'te düzenlediği etkinikte, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Şahin “Türkiye Dış Politikası ve Stratejik İlişkiler” başlıklı bir konferans verdi.
Yaşam Haberi


Münih’te UETD’nin düzenlediği “Türkiye Dış Politikası ve Stratejik İlişkiler” konulu konferansta konuşan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.  Mehmet Şahin “Türkiye’deki darbe sadece 15 Temmuz’da yapılmadı, üç yıldır sürüyor, amaç ta Türkiye’yi Ortadoğulaştırmaktır” dedi. 

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Bavyera Teşkilatı, Münih'te düzenlediği etkinikte, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.  Mehmet Şahin “Türkiye Dış Politikası ve Stratejik İlişkiler” başlıklı bir konferans verdi. Konferans Fatih Cengel’in 15 Temmuz şehitleri için Kuran okunmasıyla başladı. UETD Bavyera Teşkilatı’nın yeni seçilen başkanı Dr. Emrullah Durucan’ın açılış konuşması sonrası söz alan Doç. Dr.  Mehmet Şahin “Türkiye’deki darbe sadece 15 Temmuz’da yapılmadı, üç yıldır sürüyor, amaç ta Türkiye’yi Ortadoğulaştırmaktır” dedi. 

ARAP BAHARI DEĞİL “SUNİ KABARMA”

Ortadoğu’da demokrasi getirme adına yaptırılan halk hareketlerinin Arap baharı  olmadığını ve sadece “Sun'î kabarma” olduğunu söyleyen Şahin “zaten Ortadoğu’da herhangi bir demokrasi beklentisi yok. Sadece, Ortadoğulu olmayanların çıkar beklentileri var. Gelişmelerden, Ortadoğu’da Türkiye haricindeki tüm devlet yöneticileri rahatsız oldular. Ortadoğu’nun en büyük sorunu yöneticilerinin meşru olmamasıdır. Batıda yönetici “ben halkı memnun ettiğim sürece iktidarda kalabilirim” der, oysa ki Ortadoğu’da yönetici “ben halkı kontrol ettiğim sürece iktidarda kalabilirim” der ve bunun için de istibahrat örgütünü ve orduyu kullanır” dedi.

TÜRKİYE-İRAN VE İSRAİL  

“Afganistan’dan itibaren Ortadoğu haritasına bakıldığında Türkiye, İran ve İsrail’den başkan devlet olma vasfına sahip bir yer göremezsiniz. Real politikada her devlet eşit değildir. Türkiye,  imparatorluk geçmişiyle orta boy bir devlet olarak son 15 yılda bölgesel güç olduğu tavrını gösterince, bu gelişmeden rahatsız olanlar “dur bakalım” dediler. Türkiye’nin büyük boy devlet tavrı göstermesinden rahatsız oldular” dedi. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı