301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Haziran 2016 - Cuma 21:30 Bu haber 2028 kez okundu
 
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR
Kendilerine CHP MÜNİH ATATÜRK TEŞKİLATI adını veren bir grup Cumhuriyet Halk Partisi seçmeni geçtiğimiz günlerde oluşturdukları seçmen çalışma grubu ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Siyaset Haberi


Sürahi Kültür Cafe’de yaklaşık 25 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen  toplantı bir saat gecikmeli olarak başladı. Toplantıyı yöneten Levent Ekiz oluşumun CHP Komisyonuna alternatif bir yapı olmadığını, CHP seçmeninin partisine sahip çıkması olarak algılanması gerektiğini belirtti.

CHP’yi tabandan yukarıya doğru değişime uğratmamız gerekiyor diyen Levent Ekiz; “CHP Münih Birliği’nde büyük sıkıntılar var. Biz bu sıkıntıları belirli bir görev dağılımı yaparak, çalışma grubu oluşturarak,  seçmen olarak aşmak istiyoruz. Sosyal Demokrat bir partiye hiç yakışmayacak bir durum. Ortaya mahkemeler, polisler hakim. Bu bize uymayan bir durum.  Bizim bu durumu değiştirmemiz gerekiyor. Bu ilk çalışma toplantımız, birbirimize kenetlenelim. Cumhuriyetin tehlikede olduğunu hepimiz iliklerine kadar hissediyoruz ve bunu çok büyük bir sorun olarak görüyoruz. Bu sorunu aşmak için harekete geçiyoruz” dedi.

CHP Münih Birliği’nin düzenlediği kongrede aktif üye olmamasına rağmen listeye sonradan isminin yazılarak içeri alındığını belirten Emine Karataş; “Ben El Ele Derneği’nin Başkan Yardımcısıyım. CHP Münih Birliği Başkanı kongreden birkaç gün önce bizim derneğin yemeğine katılmıştı. Sanıyorum kendisine oy vereceğimi zannettiği için aktif üye olmadığım halde çoğu kişiyi kapıda bekletirlerken benim ismimi sonradan listeye yazıp beni içeriye aldılar. Anlayacağınız CHP Münih Birliği kongresinde kendilerine oy verme ihtimali olan üyeleri içeri aldılar, muhalif kesimi dışarıda beklettiler. Halbuki ben üç senedir CHP Münih Birliği’nin yaptığı anti demokratik faaliyetleri beğenmediğim ve onaylamadığım için  üç defa bile toplantılarına katılmamıştım. Ben nasıl bir anda aktif üye olup içeriye alındım onu anlamadım” dedi.   

Kapıda kendilerini seçecek üyeleri içeri alıp seçmeyecek üyeleri almamalarının demokrasiye aykırı olduğunu belirten Levent Ekiz; “Bir çok üyemiz partimizden ihraç durumunda, içeriye alınmıyor ve partimizde çalışmaları engelleniyor. Çalışmalarımızın hukuki ayağında bu sorunu aşmamız gerekiyor. Örgütsel ayağı hepsinden önemli.  CHP’ye üye olan insanlara ulaşırsak,  kaygısız insanlar olarak CHP’yi yönetecek kişiyi ortaya çıkarabiliriz. Kapıda istediği gibi üyeyi içeri alıp istemediği üyenin üzerini çizmek, beni seçecek üyeysen gir, seçmeyecek üyeysen girme demek demokrasiye aykırı. Bu davranışların hepsini bize yapılmış hakaret olarak sayıyoruz. Genel merkez tarafından bu olaylara tam bir müdahale olmamasını da anlamıyoruz” dedi.

Komisyondan CHP seçmeni olarak umut beslediklerini belirten Ekiz, “Komisyonun biran evvel kurultayın  iptal edildiğini açıklamasını, yeni kurultayın tarihini belirlemesini ve bütün üyeleri yeniden partiye kazandırmasını bekliyoruz. Ne yazık ki orada da sıkıntılar var ve bu sıkıntıları görüyoruz. Bugün problemleri konuşmak için değil de bizim ne yapabileceğimizi konuşmak için bir araya geldik. Bugüne kadar komisyondan çok umut besledik ancak şimdiye kadar umudumuz gerçekleşmedi. Her nedense doğru olan şey görmezlikten geliniyor. Komisyon ile CHP Münih Birliği yönetimi arasında ezilmek istemiyoruz” dedi.

CHP Münih Birliği’nin bilinçli olarak zarara uğratıldığını belirten Levent Ekiz bu konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.  Ekiz; “CHP üyelerini mahkemeye veriyorlar, o üyeler mahkemeyi kazanıyor. CHP’nin kasasından 7500 Euro mahkeme parası ödüyor. Derneğimiz bilinçli bir şekilde zarara uğratılıyor. 7500 Euro ile neler yapılabilir ? Bilinçli olarak zarara uğratma hukuki ve cezai sonuçlar getirir. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız çünkü bu zarar bilinçli olarak verilmiştir” dedi.  Toplantıya katılanlar CHP Münih Birliği’nde hukuka aykırı işlemler yapıldığı fikrinde birleşti ve hukuki süreci başlatmayı oy birliği ile kabul etti. Hukuksuzlukları tespit edecek komisyona Özlem Tekin, Emine Karataş ve Nermin Dinçay Kılıç seçildi.

Deniz GEZGİNCİ
munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı