301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ağustos 2016 - Cumartesi 10:32 Bu haber 1066 kez okundu
 
OKTOBERFEST'E SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ GELİYOR
Almanya’nın Münih kentinde her yıl yapılan uluslararası bira festivali Oktoberfest, terör korkusu nedeniyle kale gibi koruma altına alınıyor.
Yaşam Haberi


 

DÜNYANIN en büyük bira festivali olarak bilinen Oktoberfest bu yıl 17 Eylül’de başlayacak ve 3 Ekim’e kadar sürecek. Bu yıl 183’üncü yılını kutlayan Oktoberfest için terör tehlikesine karşı çok sıkı güvenlik tedbirleri alınıyor. Bira festivalinin yapıldığı Theresienwiese adlı alan çitle çevrilecek. Sırt çantası yasak. Sırt çantası veya büyük çantayla kimse içeri alınmayacak. İçeriye sadece kapılardan kontrollü girilecek. Giriş kapılarına güvenlik elemanları yerleştirilecek. Şüpheli durumlarda güvenlik elemanları, kişileri ve küçük çantaları bile kontrol edebilecek. Cumartesi günleri tam gün, hafta içinde ise saat 18.00.’den itibaren çocuk arabasıyla giriş yasak.

BİRA FİYATLARI

Bu yıl güvenlik elemanı sayısı 450’ye kadar çıkarılacak. Oktoberfest’in yapıldığı Theresienwiese metro çıkışında herkes kontrol edilecek ve kontrol olmadan alana giremeyecek. Her yıl 6 milyonu aşkın insanın geldiği ve 7.5 milyon litre civarında bira tüketilen Oktoberfest’te bira fiyatları yine yüksek. Bir litre biranın fiyatı 10.40 ile 10.70 Euro arasında değişiyor. 

KAYNAK: HÜRRİYET

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı