Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 20:28 Bu haber 571 kez okundu
 
MÜNİH’TEN İZMİR’E YARDIM ELİ
CHP Bavyera-Münih Birliği tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığınca düzenlenen “Halkın Bakkalı” ve “Biz İzmir’iz” projelerine binlerce kilometre öteden yardım eli uzandı.
Yaşam Haberi


CHP Bavyera – Münih Birliği’nin gerçekleştirdiği kampanya ile Münih’te yaşayan duyarlı vatandaşlardan toplanan yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bu sayede Buca Belediyesi aracılığı ile 19 ailenin ödenmemiş faturaları ödenirken, 65 ailenin de gıda ihtiyaçları karşılandı.

 

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Başkan Yardımcısı Barış Özreçber, Genel Koordinatör Berk Hızlıateş ve belediye çalışanlarından Hasan Çağrı Boyacı yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması için büyük bir titizlik ile çalıştı.

 

CHP Bavyera Münih Birliği, düzenlenen kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olmak üzere, Buca Belediyesi’ne ve yardımlarını esirgemeyerek hayır yapan tüm vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

 

Almanya’nın Münih şehrinden İzmir’in Buca ilçesine gerçekleştirilen yardımın kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç; “CHP - Bavyera Münih Birliği’ne, ilçemizde yaşayan yaklaşık yüz ailemize Ramazan Bayramı sebebiyle erzak ve fatura ödeme desteğinde bulundukları ve içinde bulunduğumuz bu zor günlerde dayanışmanın bir parçası oldukları için teşekkür ederim” dedi.

 

Deniz Gezginci / Münih

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MÜNİH’TEN, İZMİR’E, YARDIM, ELİ,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı