301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 08:48 Bu haber 957 kez okundu
 
KONSOLOSLUKTAN ÖNEMLİ DÖVİZLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI
Münih Başkonsolosluğu dövizli askerlik yapacaklar ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre dövizli askerlik ücretinin 2000 Avroya çıktığı ve 38 yaş sınırının kaldırıldığı yer aldı.
Yaşam Haberi


Münih Başkolonsluğu tarafından dövizli askerlik ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde; "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için Dövizle Askerlik Yasası, 03.08.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yeni dönemde hayata geçirilecek uygulamalara yönelik hazırlıklar tamamnlanıncaya kadar dövizle askerlik müracaatlarının alınması durdurulmuştur. 

Getirilen değişiklik çerçevesinde; ödemelerin dış temsilciliklerimizden tahsil edilmesine, yükümülere Milli Savunma Bakanlığınca uzaktan eğitim verilmesine, ödenecek döviz miktarının 2000 Avro olmasına, dövizle askerlik hizmetinden yararlanma sınırı olan 38 yaş sınırının kaldırılmasına karar verilmiştir.  Dövizle askerlik müraacatlarının tekrar alınmaya başlama tarihi Başkonsolozluğumuzca vatandaşlarımıza duyurulacaktır" açıklaması yapıldı. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KONSOLOSLUKTAN, ÖNEMLİ, DÖVİZLİ, ASKERLİK, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı