301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 07:58 Bu haber 1068 kez okundu
 
HDF 37. GENEL KURULUNU YAPTI
HDF (Sosyal Demokrat Halk Dernekleri Federasyonu) bu yıl 37’ncisini gerçekleştirdiği genel kurulunu Frankfurt’ta yaptı.
Siyaset Haberi


Kırk yıldan uzun bir süredir Avrupa ve Türkiye’de eşit haklar mücadelesi veren HDF, bu genel kurulunda da delegelerden gelen öneri ve dilekeri görüşüp, sonuca bağladı. 

„Tartışan, eleştiren, öneren ve sorumluluk alan bir genel kurul“ amacı ile başlayan oturumlarda delegeler iki gün boyunca tartışıp, gelen önerileri sonuca bağlayıp yeni yönetime teslim ettiler.

HDF’nin genel kurulunda görüşülen konular arasında ırkçılıkla mücadele, Avrupa’da ve Türkiye’de eşit haklar için mücadele, eğitimin devlet eli ile laikliğe uygun yapılması, kadınlara ve gençlere gelecekte örgüt içerisinde ve genel yönetimde öncelik verilmesi konuları sonuca bağlandı.

Genel kurulda yapılan seçimde Necip Şahin yeniden Genel Başkanlığa, Birol Keskin ve Necip Bakır Genel Başkan Yardımcılıklarına, Yeliz Erçakmam Hacıimamoğlu Genel Sekreterliğe, Ali Abidin Demirtan Genel Saymanlığa, Gamze İlkılınç, Mümtaz Ergun, Cemal Savyer ve Suat Dedelen Genel Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Özdilek Şimşek, Haluk Şenyuva ve Zekeriye Uçar Mali Denetleme Kurulna, Nazmiye Şenyuva, Figen Brandt ve Sadık Öztürk ise Hakem Kurulunda görev aldılar. 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HDF, 37., GENEL, KURULUNU, YAPTI,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı