301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Temmuz 2016 - Pazartesi 22:17 Bu haber 862 kez okundu
 
HASENE DERNEĞİNDEN 1700 ÖĞRENCİYE KUMANYA
IGMG Güney Bavyera Bölge Başkanı M. Tayyip Sayan, HASENE Derneğinin her sene düzenlediği kampanya ile toplanan Ramazan Kumanya’larını dağıtmak üzere Mısır’ın Kahire şehrine gitti.
Yaşam Haberi


M. Tayyip SAYAN Kahirede zor şartlar altında yüksek öğrenimini devam ettiren 1700 üniversite öğrencisine kumanyaları ulaştırırken, Avrupadaki hayırseverlere Kahire’nin öneminden bahseden bir mesaj gönderdi.

Sayan, Milli Görüş’ü temsilen 1700 öğrenciye bayram hediyesi olarak kumanya yardımında bulunduklarını belirtti. Yardım alan öğrenci sayısının, toplam öğrenci sayısının yüzde beşine denk geldiğini belirten M. Tayyip Sayan; “Milli Görüş olarak Kahire’de bir öğrenci evimiz var. Bir kaç ayrı noktada desteklediği evler, yurtlar var. Ancak bundan faydalanamayan binlerce muhtaç talebe mevcut. Milli Görüş öğrenci yurdunun bütün kirasını, elektrik ve su giderlerini karşılamaktadır. Bu Ümmet kesinlikle bu kadim medeniyete, bu üniversiteye ve ilmin kaynağı olarak kabul edilen El Ezher Üniversitesinde okuyan öğrencilere sahip çıkmak zorundadır. İşte bu zorunluluğun bilinci ve şuuru içinde biz bu tehlikeli ortamda buralara kadar geldik. Zekatını, fitre ve sadakasını gönderen Müslüman kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı